6360 sayılı Büyükşehir yasası revize olcak

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Bergama’ya çıkarama yaptı. Sürekli, Bergama’da Ak Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti ve Bergamalı Muhtarla toplantı yaptı. Vatandaşların ve muhtarların sorunlarını dinleyen Sürekli, Çandarlı Limanı’nın konseptinin değişeceğini, İZBAN’nın Bergama’ya gelmesi için  de çalışmaların devam ettiğini, Bergama’ya doğalgaz gelmesi konusunda da çalışmaların son aşamaya geldiğini açıkladı.

Çandarlı Limanı ile çeşitli spekülasyonlar yapıldığına işaret eden Sürekli, şöyle konuştu:

“Ulaştırma Bakanımız İzmir ziyaretinde de söyledi. Konteynır yüklemeciliğinde ve konteynır  limancılığında dünyada bir daralma var. Ulaştırma Bakanlığımız Çandarlı Limanı’nın konseptini değiştirmek için bir çalışma yapıyor. Bu yüzden biraz gecikme var. Ama Çandarlı Limanı   mutlaka yapılacak bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Çandarlı Limanı Bergama’da büyük bir ivme kazandıracak. Ayrıca İZBAN’nın Bergama’ya kadar uzanması konusunda çalışmalar devam ediyor. Yakın bir zamanda Bergama’dan Selçuk’a kadar İZBAN hattı uzanacak. Ayrıca Bergama’ya doğalgaz gelmesi için de çalışmalarımız sürüyor”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Türkiye’nin ilk sanal turizm fuarı açıldı

Sürekli, söz verdikleri gibi Bergama Devlet Hastanesi’nin genişletilme çalışmalarının  sürdüğünü ve  gerekli adımlar atıldığını, yer teslimi yapıldığını kaydederek” Bergama Hastanesi’nin yatak sayısı kısa sürede 210 a çıkacak” dedi.

Muhtarlara hitap eden Sürekli, Bergamalı muhtarların en büyük sorunun Büyükşehir yasası olduğuna dikkat çeken Sürekli, 6360 sayılı Büyükşehir yasasını  revize etme çalışmalarının meclis gündeminde olduğunu, bakanlığın çalışma yaptığını ve aksaklıkların giderileceğini  açıkladı. Sürekli Büyükşehir yasasında yapılacak revize ile özellikle köy muhtarlarının şikayetlerinin azalacağını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.