6 İlçeye Müjde

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bütünşehir Yasası ile birlikte kendi sınırlarına bağlanan 9 ilçe, 23 belde ve 400’e yakın köyün sorunlarını çözmek için önemli çalışmalar yürütüyor. Bu yerleşimlerin en büyük sorunlarından biri olan eski içme ve kanal alt yapıları yenileniyor. İZSU son olarak Bergama, Kınık, Dikili, Ödemiş, Beydağ ve Kiraz’da sık sık arızalanan ve kaçaklara neden olan içme suyu şebekelerini yenilemek için ihale çalışmalarını tamamladı. Bu 6 ilçede, 35-40 yıl önce döşenen ve kaçaklara neden olan 90 kilometre uzunluğundaki asbest ve pvc borular 7 milyon liralık yatırımla yenilenecek.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Yücel: “Bayram Gibi Bayram Olsun Diye Çalışıyoruz”

6 İlçeye Müjde

Ödemiş, Kiraz ve Beydağ ilçe merkezleri ve mahalleye dönüşen köylerde acil yenilenmesi gereken hatlardaki çalışmalar, Kiraz’ın Karaburç mahallesinden başladı. Karaburç’un ardından Veliler ve Çömlekçi mahallelerindeki içme suyu alt yapısı ba ştan sona yenilenecek.  Ardından çalışmalar Ödemiş ve Beydağ’da devam edecek. Toplam 45 kilometrelik içme suyu şebeke yenileme çalışmaları için 3.5 milyon liralık yatırım yapılacak.

İZSU’nun başlattığı alt yapı seferberliği kapsamında Bergama ve Kınık merkezleri ile Dikili’nin Bademli mahallesinde 45 kilometrelik içme suyu şebekesi yenilenecek ve 3.5 milyon liralık yatırım yapılacak. Haziran sonunda tamamlanması planlanan çalışmalar başladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.