5 Kısa Film sanatseverlerle buluştu

5 Kısa Film sanatseverlerle buluştu

Bornova Belediyesi Dijital Film Atölyesi’nin, 2018’de başlattığı Film Yapımı Destek Programı olan DFA [REC.]’den destek alan 5 film sanatseverlerle buluştu. Bornova Kültür Merkezi içinde gerçekleşen gala gecesi sinemaseverlerden büyük ilgi gördü.

Eğitimlerine 2010 yılından bugüne ücretsiz olarak sürdüren Bornova Belediyesi Dijital Film Atölyesi, etkinliklerine devam ediyor.İzmir’de sinema profesyonelleri ve meraklıları için kısa film yapım atölyeleri ile sinema odaklı etkinlikler düzenleyen atölye, 2018’de başlattığı Film Yapımı Destek Programı olan DFA [REC.]’i de sürdürüyor. Program kapsamında bağımsız kısa filmcilerin film projelerini hayata geçirebilmelerine destek olmak üzere Yapım, Proje Danışmanlığı ve Ekipman Desteği sağlanıyor. Bu yıl destek verilen 4 kısa film ile çocuk kursiyerlerin hazırladığı 1 film düzenlenen özel gala gecesi ile sanatseverlerle buluştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Buca Belediyesi’nde Tam Kapanma Mesaisi

Dijital Film Atölyesi tarafından Serkan İncu’nun yönetmenliğini yaptığı  ‘Hediye’, Emrah Çalkavur’un ‘Carpe Diem’, İbrahim Dönmez’in ‘Aynı Ayna’ filmleri ile Nesli Özalp Tuncer tarafından hazırlanan ‘Dönüş’ isimli belgesele destek sağlandı. Ayrıca gecede yaz döneminde düzenlenen “Çocuklar İçin Kısa Film Atölyesi”nin kursiyerleri tarafından hazırlanan “Meraklılar Kulübü” isimli animasyon film de gösterildi.

Gösterimi Yapılan Filmler ve konuları

HEDİYE / Kurmaca
Efe, hayal dünyası oldukça geniş ve meraklı bir çocuktur. Okuldan arta kalan zamanlarında ailesinin de yaptığı atık ayrıştırıcılığı işini yapmaktadır. Yine bir gün şehir içinde dolaşırken bulduğu nesnelerin etkisiyle hayallere dalar.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP İzmir Milletvekili Kılıç: “Salgın içeride de dışarıda da yönetilemiyor”

CARPE DIEM / Kurmaca
Selin, dış ticaret mezunu bir ofis çalışanıdır. Yıllardır aynı firmada çalışmaktadır. Her gün aynı işi yapmakta ve istediği hayatı yaşayamamaktadır. Yine bu günlerden birinde yaptığı işi ve hayatı sorgulamaya başlar…

MERAKLILAR KULÜBÜ / Animasyon
“Stop-motion film nedir ve nasıl yapılır?” sorusunun peşine düşen çocuklar, buldukları cevapları geniş hayal dünyaları eşliğinde stop-motion bir filmde bizlerle paylaşıyorlar.

AYNI AYNA / Kurmaca

Genç çift, tatile gittikleri sahil kasabasında bir sokak sanatçısına karikatürlerini çizdirir. Yaşlandırılmış görünümlerine bakarak birbirlerine bir söz verirler. Aşklarını ve birbirlerine olan anlayışlarını zamanın acımasızlığına karşı koruyacaklardır…

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan İduğ, Şampiyonları Ağırladı

DÖNÜŞ / Belgesel
Türkiye – Yunanistan nüfus mübadelesi ile memleketlerinden ayrılmak zorunda kalmış bir ailenin üçüncü ve beşinci kuşak kadınlarının geçmişe yolculuk hikayesi. Acaba ailelerinin mezarlarından aldıkları toprağı memleketleri Kavala’ya götürebilecekler mi?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.